Doç. Dr. Hasan Sınar

Eğitim
● Orta Doğu Teknik Üniversitesi
● Mühendislik Fakültesi
● Bilgisayar Mühendisliği Bölümü
   (Lisans)

Çalışma Alanları
● Finansal Teknolojiler
● Risk Yönetimi
● Blockchain
● Büyük Veri ve Veri Yönetim Sistemleri
● İş Zekası
● İ
statistiksel Çıkarım / Öğrenme
● Ödeme Sistemleri
● Bankalararası İşlemler
● Mobil Telekomünikasyon

Dil
  İngilizce
  Almanca

E-posta
  @bilgenlawoffice.com

Telefon
  0 212 252 18 85

Faks
  0 212 252 27 73

 

Doç. Dr. Hasan Sınar

Doç. Dr. Hasan Sınar İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur ve ardından İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku Anabilim Dalı’na araştırma görevlisi olarak atanmıştır.

Almanya’nın Freiburg kentinde bulunan Max Planck Uluslararası Ceza Hukuku Enstitüsü’nde doktora araştırmalarında bulunan Doç Dr. Hasan Sınar, aynı zamanda Sicilya’da bulunan Siraküza Ceza Adaleti ve İnsan Hakları Enstitüsü’nde uluslararası ceza hukuku eğitimi ve uzmanlık sertifikası almıştır. Hukuk doktoru unvanını kazanmasından sonra British Chevening bursiyeri olarak gittiği İngiltere’de Queen Mary College-University of London’da “bilişim ve iletişim hukuku” üzerine ikinci bir yüksek lisans derecesi almıştır.

Halen Altınbaş Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ceza ve Ceza muhakemesi Hukuku anabilim Dalı Başkanı olarak görev yapan Doç. Dr. Hasan Sınar aynı zamanda Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Florya Polis Meslek Yüksek Okulu, Kilyos Polis Meslek Yüksekokulu, İstanbul Barosu Staj Etiğim Merkezi gibi pek çok farklı kurumda ceza hukuku genel hükümler, ceza hukuku özel hükümler ve ceza muhakemesi hukukuna ilişkin dersler yürütmüştür. Köln Üniversitesi-Altınbaş Üniversitesi Çift Diplomalı Hukuk Lisans Programı kapsamında, Köln Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde ve Erasmus öğretim üyesi değişim programı kapsamında ise Portekiz’de bulunan Beja Politeknik Enstitüsü’nde misafir öğretim üyesi sıfatıyla dersler vermiştir.

Akademik çalışmalarının yanı sıra sivil toplum çalışmalarına da ağırlık veren Doç. Dr. Hasan Sınar, bir dönem Basın Konseyi Genel Sekreterliği görevini ifa etmiştir ve halen Türk Ceza Hukuku Derneği Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.