İ. Andaç Bilgen

Eğitim
• Ankara Üniversitesi
   Hukuk Fakültesi (Lisans)

Çalışma Alanları
• Deniz Ticaret Hukuku Uyuşmazlıkları
• Sigorta Hukuku Uyuşmazlıkları,
• Taşıma Sözleşme Uyuşmazlıkları
• Uluslararası Ticaret Hukuku ve
   Sözleşmeleri

Yabancı Dil
İngilizce

Üyelikler
• Istanbul Barosu
• Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası Derneği

E-posta
  bilgen@bilgenlawoffice.com

Telefon
  0 212 252 18 85

Faks
  0 212 252 27 73

 

İ. Andaç Bilgen

Hukuk büromuzun kurucu ortağı İ. Andaç Bilgen, 1969 Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ndeki lisans eğitimini tamamlamasının ardından, 1971 yılında Türkiye Barolar Birliğine 372 numara ile kayıt olmuştur. İ.Andaç Bilgen, 49 yıldan fazla bir süredir ağırlıklı olarak Deniz Ticaret Hukuku, Sigorta Hukuku ve Uluslararası Ticaret Hukuku alanlarında olmak üzere, avukatlık faaliyetini sürdürmektedir.

1973 yılı başında , ülkenin o yıllarda en büyük deniz ticaret filosuna sahip Deniz Nakliyat T.A.Ş ‘nin Sosyal İşler Departmanı’nda uzman olarak deniz iş kanunu ve gemi adamları çalışma düzeni ile toplu iş sözleşmeleri konusunda çalışmaya başlamış, 1976 -1983 yılları arasında ise hukuk müşavirliği bölümünde avukat olarak görev yapmıştır. Bu sırada Salzburg Hukuk Fakültesi’nde,Londra’da avukatlık bürosunda, Canterbury Üniversitesi Darwin Koleji’nde “Haksız Fiil ve Sözleşmeler ile Deniz Tehlikeleri, Kurtarma ve Yardım” konularını kapsayan programa katılmıştır.

1982 yılının ikinci yarısında şirketin Sigorta ve Tazminat Müdürlüğünde görevlendirilmiş ve ekibi ile birlikte ,70 gemiden oluşan filonun,geçmiş yıllarda ödediği yıllık fiks prim tutarının yarısı tutarında prim tasarrufu ile yine fiks prim bazında ilk kez pool içi kulübe üye olmasını sağlamıştır. Ve ekibince teknik veriler hazırlanmış ve Şirket yönetimi Türk P&I sigortasının kurulması için ilgili bakanlıklara 1984 yılı başında başvurmuştur. Ancak Türk P&I otuz yıl sonra 2014 yılında kurulabilmiştir.

Bilgen Hukuk Bürosu 1984 yılında İ.Andaç Bilgen tarafından kurulmuştur. Meslek hayatı boyunca ellinin üzerinde ülkede yerli ,yabancı müvekkillerine danışmanlık ve avukatlık hizmetinde bulunmuştur.

Meslek yaşamında; ekip çalışmasını, iletişimi ve zamanı önemseyen ve çözüm odaklı tarzıyla bilinir.